| val19 a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare: mi-au dispărut niște lucruri din casa și din cate am aflat mi-au fost luate de cineva care locuiește cu mine și date politiei.Intrebarea mea e dacă pot sa reclam undeva politia ca mi-au luat lucrurile din casa prin intermediul cuiva cu care locuiesc ca eu știu ca politia poate sa confiște ceva doar daca are un document (menționez ca n-a fost nici caz penal când mi-au dispărut lucrurile)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand intereseaza-te la politie sa vezi daca este adevarat. Politia nu primeste decat lucrurile pierdute sau confisca de la infractori lucruri furate, in ambele cazuri pentru a le restitui proprietarului.
Daca nu este adevarat si ai dovezi ca ti-au fost furate poti face plangere penala pentru furt.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Date poliției de ce? Poliția nu primește lucruri moca.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru DracuIa):

Dar nu este dusă la poliție la sediu, astfel ca să afli tu de ea, că a fost furată de la tine și dată acolo ca șpagă.

| Brizbriz a răspuns:

De ce le-ar fi dat la politie?