Întrebare recomandată | Electroz a întrebat:

am o intrebare.
Tocmai ce mi-am scos cazierul fiscal pe luna ianuarie si am observt ca am un venit inscris in adeverinta de 411 ron din jocuri de noroc dar eu nu am mai jucat din cl. a IX-a, in prezent fiind la facultate.
Firma care este trecuta pe adeverinta se numeste HATTRICK BET SRL, am reusit sa fac rost de numarul lor de telefon dar nu e valid, firma are o gramada de dosare penale pentru evaziune fiscala. Este foarte posibil ca acest venit sa imi afecteze dosarul pentru bursa si nu stiu ce sa fac.
Daca puteti sa imi dati niste sfaturi, ce as putea sa fac.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa le faci plangere penala pentru fals si uz de fals, dar cercetarea penala dureaza mult si nu te ajuta acum.
Daca media venitului (luand in calcul si acel venit fals al tau) pe membru de familie, in ultimele 3 luni anterioare sem.II, nu depaseste suma de 1.346 lei atunci nu esti afectat.

| Electroz explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu te afecteaza la bursa, insa intreaba la politie ce sa faci in privinta firmei. Eventual si un avocat.