| acvamarin a întrebat:

Salut, TPU!

Am o mare problema. Am o casa in satul natal, casa nu a fost locuita de nimeni, nu era chiar parasita, dar nu a avut cine sa aiba grija de ea, mai mergea cineva la cateva saptamani asa.
Acum 2 saptamani m-a anuntat ca cineva mi-a ocupat spatiul abuziv. Am fost si am discutat si persoanele in cauza nu vor sa plece, chiar daca stau abuziv in acel loc.
Cum ii pot da afara? In baza carui temei legal? Nu vreau sa imi distruga pe acolo. Ce pasi sa fac pentru a-i scoate din casa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu pleaca de bunavoie poti sa faci plangere penala pentru violare de domiciliu. Du-te cu 2 martori, cere-le sa plece si le spui ce vei face daca nu pleaca.

| lpavel a răspuns:

Nu pot sa cred asa ceva laughing pai du-te ma la politie si scoate-i cu politia! Eu de eram in locul tau ii scoteam cu suturi sau daca erau mai tari ca mine atunci cativa prieteni si se rezolva. Stiu nu prea ar fi frumos asa dar, serios? nici de la ei n-a fost frumos ca au intrat asa ca si cum era al lor acea casa!