| danutzuuflorinutzuu a întrebat:

, am o problema acum ceva timp mi-am facu 2 conturi de facebook unul fake iar altul actual,dupa ce mi-am facut contul fake l-am activat dupa numarul de telefon pe care il am si la facebook-ul actual, dar acum cand incerc sa ma conectez la cel actual imi apare intru-una contul fake ce pot sa fac pentru ami recupera contul actual? va rog ajutor!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge contul "Fake" si verifica-ti cu Nr de telefon contul actual. da-i ceva de genul " am uitat parola" la contul actual, dar numai dupa ce stergi contul fake.
Uite aici un link care te duce direct sa-ti stergi contul fake. Ai grija ca trebuie sa treaca cam 2 saptamani pana Facebook iti sterge definitiv contul fake. Asa ca fii cuminte pe contul actual, daca nu vrei sa fii banat de Facebook. Apropos ai 18 ani? Respecti TOS-ul si Privacy pe Facebook?
Sursa:
https://www.facebook.com/help/214376678584711