| lungullg a întrebat:

am o problema am fost prins cu dovada de circulatie expirata si mi s-a facut dosar penal conducere fara permis si dureaza cam mult vvreau sa spun ca dupa 2 saptamani de la incident am fost chemat sa dau o declaratie iar dupa circa 5 zile sa mai dau o declaratie (gen odata am fost cautat penal si odata cercetat in dosar penal nu mai tin minte sigur), acum vreau sa intreb daca exista vreo taxa sa o platesc ca sa se rezolve cazul mai repede
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o taxa ca sa se miste mai repede. Eventual poti vorbi cu procurorul care se ocupa de caz si sa inchei o intelegere de recunoastere a vinovatiei, se va aunge mai repede in instanta si pedeapsa se va reduce cu o treime.