| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca daca vreau sa ies din casa trebuie sa fac o declaratie pe proprie raspundere. Trebuie completata in fiecare zi cand ies din casa sau cum? Multumesc

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este specificat expres in ordonanta militara dar rezulta din datele ce trebuie sa le contina declaratia (data, interval orar, motiv, etc) asa ca trebuie de fiecare data cand iesi.

| mihai69 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dacă am scris la intervalul deplasării „zilnic, între orele..." nu e corect? Plus data completării, desigur. Dar asta nu e musai să fie ziua de azi - nu e menționat nici asta explicit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru mihai69):

Nu este corect.
Cu privire la data nu poti trece o data anterioara sau ulterioara.
Vezi ca de astazi este o noua declaratie, cu mult mai simpla.

| mgtow a răspuns:

Numai in RO e prostia asta, in alte tari nu cere sa faci nici-un act la mana pentru mersul la munca - cumparaturi - farmacie

| Adry05 a răspuns (pentru mgtow):

Păi dacă românii îs proști și în timpul pandemiei le arde de făcut grătare, de stat unii peste alții în parc, de ieșit la scară cu zecile, ce să facem? să stăm să ajungem ca Italia? suferim toți pentru câteva mi de proști.

| mgtow a răspuns (pentru Adry05):

Tu ai zis la misto sau e pe bune faza ca te lasi umilita si scuipata de partener? Asa ai zis la o intrebare

| Adry05 a răspuns (pentru mgtow):

Oh doamne am și zis în același răspuns CĂ NU VORBEAM SERIOS
asta dacă nu mă confunzi

| Holiday a răspuns:

Da, trebuie de fiecare data. Trebuie datata, specificata perioada orara in care faci deplasarea, scopul si traseul.