| Adytza551 a întrebat:

SaluT TPU! am si eu o intrebare. in legatura cu indemnizatia de somaj am bagat dosarul pe 1 august si as dori sa stiu cand voi primi prima indemnizatie de somaj si ce suma sunt absolvent de liceu

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca a fost dosarul pentru luare in evidenta sau cel pentru inscriere la somaj.
Daca a fost dosarul pentru luarea in evidenta atunci trebuie sa treaca 60 de zile pana la cel de inscriere. Daca a fost dosarul de inscriere atunci vei primi indemnizatia incepand din aceasta luna. Suma va fi de 250 lei lunar, timp de maximum 6 luni.

| darrio2007 a răspuns:

Cam intre 19-23 septembrie.250 ron.