| AndreeaCF a întrebat:

..am si eu o nelamurire: daca Mazare este primarul Constantei, de ce numai statiunea Mamaia este cea mai frumoasa? Nu trebuie sa se ocupe si de celelalte statiuni?
Pana la urma este primar numai in orasul Constanta sau in tot judetul Constanta? Va multumesc, si ofer funda pentru cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: numai Mamaia apartine de Constanta. celelalte statiuni sunt orase separate sau apartin de orase, care au alti primari, asa ca Mazare nu se poate baga peste ei.
Un primar dintr-o unitate administrativ-teritoriala (municipiu, oras, comuna) nu conduce un judet, aceasta este atributia prefectului.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mazăre este primarul oraşului Constanţa nu este prefectul judeţului Constanţa.De aceia se ocupă numai de Oraşul constanţa.

| BlackSeaTales a răspuns:

Mazare este primarul Orasului Constanta, nu a judetului Constanta.
Stiai de unde vine denumirea statiunii Mamaia? http://www.black-sea.travel/legenda-statiunii-mamaia/