| erabianleonard a întrebat:

Am un aparat foto Nikon coolpix si atunci cand bag cardul pentru poze, il bag, deschid aparatul si dupa imi scrie pe ecran : "Cardul este protejat impotriva scrierii" De ce?

Răspuns Câştigător
| Michiii a răspuns:

Tot ce trebuie să faci este să scoţi cardul şi dacă te uiţi cu atenţie este o " tortiţă " ( scuze dar nu-mi vine cuvântul ) care o muţi la stânga şi la dreapta. Tot ce trebuie să faci este să o muţi în partea opusă şi cardul merge. Mi s-a întâmplat şi mie şi a mers această metodă. Fundă? blushing