| Aztecul a întrebat:

Am un cont bancar. Si doar mama mea are dreptul sa retraga din el. In caz ca mama mea ar vrea sa divorteze de tata, lui ii revine ceva? Daca mama are acces la contul meu, in momenul in care a divortat ii revine ceva si tatalui meu? Am tot auzit o chestie de genul asta si as vrea sa stiu daca este adevarat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca contul bancar este pe numele tau, inseamna ca tu esti titularul, iar parintii tai nu au dreptul sa ia nimic din contul tau, chiar si in urma divorutlui.
Banii din contul tau sunt ai tai doar, chiar daca i-ai dat drept de operare bancara si mamei tale.

| Aztecul explică (pentru Violleta2022):

Daca contul era al mamei mele, in urma divortului tata ar fi avut drept?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aztecul):

Da.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă banii sunt în contul TĂU, tatăl nu are niciun drept la ei.