| George192 a întrebat:

am un subiect cam delicat din punct politic.In 2016 SUA spunea ca va trimite din Turcia in Romania in jur de 20 de focoase nucleare active la baza Deveselu. Intrebarea mea este : aceste focoase au ajuns sau se mai discuta pentru mutarea lor cat mai aproape de Rusia si Ucraina?

2 răspunsuri:
| RaphahellDamian09 a răspuns:

laughing) Fake news. Nu stiu cum poți crede așa ceva. Man watafack. Crezi ca daca vreau să bombardeze o tara trebuie să duc bombele aproape de ea? laughing. Si de ce în România? Ce sa facem cu bombe nucleare? Le aruncam în Dragnea, altceva nu avem ce. Nu mai crede tot ce vezi pe internet

| George192 explică (pentru RaphahellDamian09):

Pentru o eficienta mai mare si sansa mai mica de a fi distruse de un sistem de aparare anti-racheta cu cat sunt mai aproape cu atat mai bine e