| AndreiMadalinAndy a întrebat:

Amsi eu o intrebare in legatura cu distanta dintre fosa septica si cotetul de porci al vecinului. La ce distanta o pot face?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sper să nu greșesc.
Dacă nu există legislație specială pentru aceasta.
În fosa septică colectezi canalizarea locuinței. Astfel când fosa septică se umple, chemi vidanjarea și o golește, colectând cu o pompă și o cisternă conținutul de acolo, care urmează apoi să fie procesat în altă parte. Astfel dta nu poluezi solul și apa freatică.
Astfel dta nu interferezi cu nimic din jur cu fosa septică, nici cu cotețul de porci al vecinului.