| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am vazut un tip drogat pe strada (avea iarba). Am sunat la politie si a vb cu mine, pe ala nu l-a prins. Polițiștii au spus ca il mai cauta si mi-au luat datele. Eu pot primi amenda sau ceva pentru ca am chemat aiurea politia doar pentru ca nu l-au prins?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

GiuseppeGino stai liniștit. Ai avut atitudine civică. Nu e de condamnat. De lăudat chiar. Drogatul ăla nu pute fi tras la răspundere doar dacă ar fi înălcat legea. Oricum era un potențial infractor.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal, nu. Ei trebuiau sa trimita salvarea pentru a-l ridica.

| PumpkinDoll a răspuns:

Mai mult ca sigur ala nu avea iarba, poate ''speis'' d'ala si cred ca trebuia sa-ti vezi de treaba ta, prost si ala ca fuma pe strada

| AlexDarius3 a răspuns:

Cred ca da. Eu nu as suna la politie doar pentru asta.

| Alynescu22 a răspuns:

Pai de ce chemi politia e treaba ta normal ca iti da amenda o sa, ti vina acasa

| Cristea468 a răspuns:

Probabil că o să primeşti o amendă dacă nu poți dovedi că drogatul ăla era pe stradă, dacă ai o poză cu el sau ceva, poate scapi dacă nu o să primeşti amendă.