| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,astazi ma jucam un tenis de picior in fata unui bloc (sunt cunoscut pe acolo) si a venit un vecin si m-a certat cu pretextul ca nu am voie ca nu mai stiu eu ce (omul nu are toate tiglele pe casa) i-am zis politicos sa si vada de treaba lui ca e loc public si nu toata lumea isi permite sa inchirieze teren de joaca,dupa care a venit m-.a imbrancit si m-a luat de gat,aveam ceva in buzunar...Oo bucata de arc,si m-a luat flama si am inceput sa dau in el dupa care vine el nervos, si eu continui sa dau in el cu acel obiect (in coaste, burta, cap peste maini unde apucam). Are ce sa-mi faca politia daca depune plangere? A fost legitima aparare ma gandesc ca el a venit sa se ia de mine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca depune plangere vei avea dosar penal pentru infractiunea de lovire sau alte violente. In cursul urmaririi penale se va stabili daca a fost sau nu legitima aparare sau daca legitima aparare a fost depasita si, in functie de cele stabilite, procurorul va decide daca te trimite ori nu in judecata.

| xGamerZ212 explică (pentru Ioandelasal):

Da cred ca mai bine stateam sa dea el in mine nu? Asa se face in Romania de obicei