| AlexandruMihai2901 a întrebat:

Azi mergeam pe DN 1 si am luat o groapă, am reusit sa o evit cu fata dar am luat-o cu roata spate si am rupt amortizorul...pot da administratorul drumului in judecata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da in judecata pe oricine, nu inseamna ca o sa si castigi. Ai vazut groapa si totusi ai intrat in ea, inseamna ca ai avut viteza mare.

| Simpatic a răspuns:

Da, poti dar cum demonstrezi?
Daca ai CASCO se ocupa ei de datul in judecata iar tu bagi direct masina in service.
Daca mergi prin RCA ...se poate dar parerea mea ca greu.
Ia legatura cu cei unde ai polita RCA si iti vor explica ei daca se poate sau nu...
dar ma tem ca trebuie sa o faci tu in mod invividual sa-ti pui avocat si sa te mergi pe parte civila.
Cu Casco este mult mai bine, eu de aceea platesc casco 200 de euro pe luna ca sa stau linistit cand vreun lake imi buseste un far de 2500 euro si fuge...dar fiecare cu ale sale!

| goguPatent a răspuns:

Poti, dar sansele de castig sunt mici.