| Sergiu130402 a întrebat:

Cam cat ar costa cheltuielile de judecata pe care trebuie o persoana sa le suporte in cazul in care a amenintat cu bataia si a hartuit o persoana? (Pe langa tariful avocatului victimei)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cheltuielile de judecata nu sunt sume fixe, asa ca nu se poate spune o suma exacta, cheltuielile le stabileste instanta de judecata, in orice caz pot fi de cateva sute de lei plus onorariul avocatului victimei si onorariul avocatului inculpatului, care la fel nu sunt sume fixe.