| sebypetrescu921 a întrebat:

Salut TPU,cand m-am inscris pentru bacul de toamna, pe 13 Iulie aveam buletinul valabil, urmand sa-mi expire pe 24.
Iar acum primesc un telefon ca trebuie sa-mi innoiesc buletinul.
Nu mai pot intra in bac daca nu-l innoiesc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti intra fara carte de identitate valabila (nu poti avea buletin, nu se mai fac de 22 de ani).
Si puteai sa-ti preschimbi CI cu 180 de zile inaintea expirarii si cel putin cu 15 zile trebuia sa depui actele. Acum poti fi si amendat.

| sebypetrescu921 explică (pentru Ioandelasal):

O sa-l am innoit pana la bac dar copia de buletin cu care m-am inscris este cea veche, are ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sebypetrescu921):

Nu este nici o problema, CI se poate preschimba dar datele tale sunt aceleasi. Poti depune o copie a CI noua la dosar.

| ChristianKalman a răspuns:

Exact! Trebuie să prezinți la probele de bacalaureat un document de identitate VALABIL. Succes! Îți vine într-o săptămână, maxim două.