| SafirRanger a întrebat:

Ce acte trebuie făcute atunci când vrei să închiriezi o garsonieră?

An nevoie de un raspuns urgent!
Dau funda!
Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Partile (proprietarul si chiriasul) trebuie sa incheie un contract de inchiriere.
Apoi proprietarul trebuie sa inregistreze contractul la compartimentul de impozite si taxe de la primarie si va plati impozit pe chirie iar chiriasul trebuie sa obtina viza de resedinta (flotant) de la serviciului public comunitar de evidenţă a persoanelor pe raza căruia este garsoniera inchiriata.