| ParradiSs a întrebat:

Ce parere aveti de acest referendum?
Eu unu consider ca e o portita de scapare pentru cei din parlament...
In primul rand s-au cheltuit ft multi bani pe o lege banala, din punctul meu de vedere, iar in al doilea rand intrebarea e in felul următor " Sunteti de acord cu Legea de revizuire a Constitutiei Romaniei in forma adoptata de Parlament?" Aceasta intrebare nu specifica ce lege e modificata, iar pe foaie mai era destul loc pentru cateva detalii...
Astept parerile voastre!

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e formularea standard si legala in cazul unui referendum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu prima parte pot fi de acord, dar pe a doua o poate susține doar un idiot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord în totalitate cu tine!
Dar dacă vrei sa afli ce lege se modifica, trebuie sa te duci la secția de votare de unde aparții și o sa găsești pe un perete un afiș mare în care ți se răspunde la întrebare. O sa găsești acolo ce lege se modifică și Cum se modifică. Dar sa știi ca pot fi minciuni, ei vor sa modfiice alte legi din constituție dar suntem mințiți cu legea ăsta a familiei care ni s-a oferit pe tavă

| ParradiSs explică (pentru anonim_4396):

Exact, dupa mine cred ca asta e portita pe care o asteptau nenorociti?

Răspuns utilizator avertizat
| hloppp a răspuns:

Nu o sa stim niciodata ce e cu adevarat in spatele acestui referendum stiu doar ca cei 3 milioane de sustinatorii LGBT au cerut dreptul la referendum...

| supadeceapa a răspuns (pentru hloppp):

Poftim?

| supadeceapa a răspuns (pentru hloppp):

LGBT au cerut interzicerea casatoriei intre homosexuali? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru hloppp):

Aoleulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nici nu vrei să știi cu câte persoane hotărâte să boicoteze sau să voteze nu am interacționat eu săptămâna asta, și asta pentru că ei cred că se votează de fapt legalizarea căsătoriei persoanelor de același sex.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai pe TPU am vazut vreo 5 cu,, legalizarea homosexualitatii'', nu vreau sa stiu cati ignoranti ca ei mai sunt in tara asta. Mi-e rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Și alti 100 care cred că votează altceva - legi despre justiție, etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu mă uit acum, dacă e aia cu hetero, am văzut

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| hloppp a răspuns (pentru supadeceapa):

:d acum ma vad ce am scris din cauza lor sa ajuns la referendum :d

| supadeceapa a răspuns (pentru hloppp):

Nope