| IonutCG90 a întrebat:

Salut TPU,

Credeți că, castrarea chimică este soluția pentru pedofili/violatori?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Castrarea fizica. Castrarea chimica este reversibila.

| darrio2007 a răspuns:

Castrarea fizica este cea mai buna.Dar nu se va aplica niciodata in Romania asa ceva.La puscarie.Acolo vor avea grija de ei ceilalti detinuti.

| Doub a răspuns:

Da, să-i castreze pe toţi.
Dar de ce chimic?thinking

| IonutCG90 explică (pentru Doub):

Păi asta propun unii politicieni. E absurd, pentru ca te costa cam 500 euro castrarea la 3 luni. Și nu garanteaza nimic. Degeaba iti scade/taie apetitul sexual chimic, pentru ca substanta este doar la nivelul hormonal și in zona genitală. Violul/pedofilia ține de creier și mă rog, inimă(pentru cine mai crede în suflet). Trebuie pedepsiți drastic.

| Doub a răspuns (pentru IonutCG90):

Normal.thinking

| Doub a răspuns (pentru IonutCG90):

Şi presupun că banii sunt ai statului, nu?laughing

| IonutCG90 explică (pentru Doub):

Puțin contează ai cui sunt, contează că n-are rost să-i arunci pe niște/asemenea nimicuri/scursuri ale societății.

| RainmakerX a răspuns:

Mai bine ii omoara in chinuri...e bine si cu castrarea dar fizica,si s-o faca incet ca sa-i doara mai tare.

De ce sa ai mila fata de astfel de oameni? Ei au vreun pic de mila cu victimele lor? Oare le pasa cand victimele tipa? Stii ce le-as face eu?
Le-as taia-o cu totul ca oricum nu conteaza ce se intampla cu astfel de oameni si dupa i-as baga in celula cu niste matahale carora le-as promite cine stie ce (tigari, alcool, etc.) cu conditia sa-i violeze pe aia sa vada si ei cum e sa fii neajutorat si sa-si bata cineva joc de corpul tau.
Deci, nu merita banii statului, ori sa le-o taie cu totul ori sa-i omoare in chinuri. De ce ar avea statul nevoie de astfel de indivizi in viata?

| Mayar a răspuns:

Chimica?! Fizica! Sa ii doara si pe ei oleaca!

| Wehrmacht a răspuns:

Da.Dar ce faci cu pedepse de genu' si niste judecatori si procurori cum sunt in Romania?

| Ghknn a răspuns:

Da.