| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

cum as putea scoate un permis de atv? Se face scoala ca la auto sau il iau direct?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca faci scoala. Pentru majoritatea ai nevoie de categ B, iar pentru unele B1. Procesul e acelasi la ambele adica scoala + examene

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de conducere nu se scoate, este necesara obtinerea lui dupa ce ai facut scoala de conducere pentru categoria pe care o vrei si ai reusit la examinare.
In functie de marimea ATV ai nevoie de categoria B1 sau B (pentru cele mai mari).