| Skizz012 a întrebat:

Dacă am gresit categoria, îmi cer scuze!
Anul trecut m-am apucat de școala de șoferi, asta fiind in 12 Septembrie 2016, am fost plecat din țară pana acum, as vrea să merg sa dau sala, dacă as absolvi acum sala, as mai putea da orașul acum? Având in vedere ca e un decalaj de 3 luni și dosarul îmi expira in 12 Septembrie anul acesta.
mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Terminarea scolii de conducere este data la care ai terminat complet scoala (teorei si practica), aceasta data fiind inscrisa pe fisa de scolarizare eliberata de scoala si de la aceasta data se calculeaza perioada de 1 an. Deci vei putea sa sustii examinarea pana la data corespunzatoare din luna octombrie a acestui an.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui clar daca si cand ai terminat scoala de conducere, daca in 12 septembrie 2016 ai inceput-o. Perioada de 1 an, in care poti sustine examinarea, incepe de la terminarea scolii de conducere, indiferent daca aceasta ai facut-o in 2 luni, 6 luni sau mai mult.

| Skizz012 explică (pentru Ioandelasal):

La ce te referi prin "terminarea școlii de șoferi"? Când am terminat ultimele ore de condus? Am terminat orele de condus in Octombrie, deci eu am voie sa mai dau sala pana in Octombrie?

| Skizz012 explică (pentru Ioandelasal):

Am înțeles, mulțumesc mult!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Skizz012):

Terminarea scolii de conducere este data la care ai terminat complet scoala (teorei si practica), aceasta data fiind inscrisa pe fisa de scolarizare eliberata de scoala si de la aceasta data se calculeaza perioada de 1 an. Deci vei putea sa sustii examinarea pana la data corespunzatoare din luna octombrie a acestui an.