| N0H4CK a întrebat:

Daca expiră itp-ul mașinii și refuz să îl mai fac, se radiază automat?
Am aflat ca, in caz ca te prinde circulând fara ITP, ți-o radiază.
Dar vreau să știu dacă ți-o radiază automat și în cazul în care nu circuli deloc cu ea!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se radiaza. Vei primi o amenda mare si iti va fi retinut certificatul de inmatriculare.
Daca nu circuli cu ea nu este nici o problema, doar ca va trebui sa platesti impozitul anual.

| mgtow a răspuns:

Posibil sa iti dea doar amenda si sa iti retina masina pana faci itp. Si asa nu e scump mai rau e cand bagi la pompa combustibil

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se radiaza nimic pana nu mergi tu in persoana sa ceri radierea masinii.
Iar daca te prinde in circulatie fara ITP, primesti amenda si somatie sa faci urgent ITP-ul.

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

Completare...rămâi fara talon și plăcuțe de înmatriculare. Pleci cu mașina doar pe platformă. Este groasă rău. http://m.ziare.com/......re-1509548