| VladGH a întrebat:

daca in timpul actului sexual s-a rupt prezervativul, poti sa dai in judecata firma producatoare?

Răspuns Câştigător
| MihaiElenaP a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic daca sa te felicit sau nu ca totusi acum sa inteleg ca esti tatic...dar revenind la subiect asta inseamna ca sa petrecut in urma cu multa vreme asa ca nu ai ce sa mai faci...imi pare rau..si probabil are dreptate si AkagamiNoShanks

26 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu prea ai dovezi ca prezervartivul a fost defect din fabricatie.Totul depinde si modul de manevrare si de calitatea.Un prevervativ bun nu prea are cum sa se rupa.
Cel mult o sesizare la OPC.

| Oana92 a răspuns:

Nu prea cred...ar trebui sa dovedesti ca l-ai folosit cum scrie in hartiuta aia si ca s-a rupt in timpul actului sexual si nu l-ai gaurit tu dupa.

| W3R4 a răspuns:

Nu.
Poate dacă era rupt din cutie,atunci da.
Dar dacă s-a rupt în timpul actului sexual,e considerat că deja l-ai folosit, şi nu mai are nici un rost să mai dai firma în judecată.
Asta e, se mai întâmplă... data viitoare poti pun e două, să fii mai sigur.
(serios, se poate.)

| VladGH explică (pentru W3R4):

Decat sa pui doua, in acest caz mai bine faci o laba rolling on the floor. Ce sex mai faci cu 2 prezervative laughing. Multumesc

| W3R4 a răspuns (pentru VladGH):

E,precauţia e bună întotdeauna. laughing

| Oana92 a răspuns (pentru W3R4):

Daca folosesti 2 prezervative in acelasi timp e ca si cum nu ai folosi niciunul. Se freaca cauciuc umed de cauciuc umed, iar sansele sa se rupa sunt foarte mari...

| HueyFreeman a răspuns:

Nu. Din cate stiu eu scrie pe cutie ca nu sunt 100% infailibile, tocmai pentru a evita astfel de situatii.

| Lycan a răspuns:

Ai mititelu' cam ascutit rolling on the floor

| VladGH explică (pentru Lycan):

Nu ascuti, te contrazic. Sau erau prea mici, sau chiar erau de calitate rea.

| Cristiyang a răspuns:

Frate daca tu *** ca un cal nu ai ce faci data viitoare dai si tu mai usor..si nu poti sa dai in judecata pe motivul "s-a rupt prezervativul cand ma f**eam..." hai sa fim seriosi acum.zi lui gagica ta sa ia pastile si gta

| VladGH explică (pentru Cristiyang):

Gagica nu mai are nevoie de pastele ca-ci are copil de aproape un an laughing, de asta zice ca ii al meu.

| MihaiElenaP a răspuns:

Teoretic da mai ales daca ai urmari grave si poti dovedi dar totusi traim in Romania si nu stiu cata izbanda poti avea.

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

Urmari deja sunt happy, am facut un copil fara sa stiu. Nu am verificat prezervativul.

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

A ramas de stabilit facind testul ADN, pentru ca m-a dat in judecata sa paltesc pensia alimentara, ca am ignorat mult timp. Eram sigur ca nu putea sa fiu eu tatic, dar dupa cum vad totul este posibil happy

| MihaiElenaP a răspuns (pentru VladGH):

Am inteles.cel mai bine asteapta ADN-ul ca sa stii exact daca e al tau sau nu...ce sa zic ai grija pe viitor mai ales de boli grave...mai as vrea sa te intreb din curiozitate ce ai facut cu prezervativul in cauza dupa actul sexual? Daca nu sunt prea indiscreta.

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

Sigur ca a fost aruncat, asta sa petrecut cu 1 an si jumate in urma iar acum imi spune ca eu sunt tatal si de asta am intrebat, atunci eram in crezut in prezervativ, nu l-am controlat.

| MihaiElenaP a răspuns (pentru VladGH):

Nu am de unde stii relatia ta cu respectiva la vremea aceea dar trebuie sa stii ca femeile pot fi foarte diabolice de aceea era important sa iti amintesti care din voi la aruncat. daca l-ai aruncat tu personal si in alta parte fata de unde sa petrecut actul e bine.

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

Eu l-am aruncat, dar ce conteaza? Nu inteleg de ce ma intrebi. Ea ignora ca am fi faut sex cu prezervativ.

| MihaiElenaP a răspuns (pentru VladGH):

Deoarece daca era disperata sa te aiba ca sa zic pe romaneste s-ar fi putut insemina singura daca avea la indemana sperma ta deoarece spermatozoizii pot trai inca cateva ore intr-un mediu caldut...nu sunt paranoica iti spun doar am avut o cunostinta care a facut acest lucru dar din fericire nu a rezultat o sarcina fiindca sunt rare cazurile in care femeia poate ramane gravida asa imediat mai ales neortodox.

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

Da, te inteleg, era chiar disperata de asta imbracam prezervativele. Dar asta nu putea face asta chier de avea prezervativul cu sperma, itelegi ca aici trebuie si ceva bani mai multi, dar ea nu ii avea.

| MihaiElenaP a răspuns (pentru VladGH):

Ok atunci..imi cer scuze daca am intins coarda..pe viitor ai grija cu cine,, o pui,, fiindca noi femeile suntem fara limita de cele mai multe ori. Fata asta de care iti ziceam eu a luat prezervativul de sub pat ca el se dusese la baie, a luat cu degetele sperma si si-a introdus-o in vagin dar probabil nu a luat in calcul ca ea nu era in perioada ovulatiei(fertila). Mult noroc pe viitor sa auzim de bine!

| VladGH explică (pentru MihaiElenaP):

Ei nu-i nimic, noi toti ne interesam ca sa nu cadem in capcana sau sa facem capcana altcuiva care nu stie. Voi femeile cind sunteti disperate sunteti in stare de orice, asta o stiu. A avut noroc baiatul respectiv, insa eu nu prea. Cel mai dureros este ca copilul nu va trai in preajma mamei si a tatei, vom fi separati. Pe viitor voi avea grija. Multumesc.

| MihaiElenaP a răspuns (pentru VladGH):

Nu stiu ce sa iti zic daca sa te felicit sau nu ca totusi acum sa inteleg ca esti tatic...dar revenind la subiect asta inseamna ca sa petrecut in urma cu multa vreme asa ca nu ai ce sa mai faci...imi pare rau..si probabil are dreptate si AkagamiNoShanks

| Dodododooo a răspuns:

Si daca dai in judecata firma ce rezolvi? NIMIC. Asa ca mai bine stai calm

| VladGH explică (pentru Dodododooo):

II dau in judecata sa plateasca pensia alimentara in locul meu.

| CelesteBridgit990 a răspuns:

Hmm DAR ce o sa le zici? ca esti un disperat si ai profitat de ocazie? nu`i vina lor

| DoghyKryss a răspuns:

Da asa e. Ei nu sunt raspunzatori de ce se petrece in timpul actului sexual si gandeste-te ca sunt o gramada de argumente de contraatac impotriva ta. Imi pare rau!