| xGamerZ212 a întrebat:

Daca un prieten minor are 17 ani si conduce si in momentul ala stau in spate si sunt tot minor. daca il prinde politia imi face si mie ceva?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-ai ce sa patesti, vei fi doar martor.

| Violleta2022 a răspuns:

Tie nu-ti face nimic, dar pe el il amendeaza si-i face dosar penal.
Tu in schimb vei fii martor in procesul penal la care el va trebuii sa apara.
In orice caz, tprietenul tau trebuie sa fie tampit sa sofeze fara permis, pentru ca poate face accident si puteti murii amandoi, sau poate omorai pe altcineva pe sosea.
Te sfatuiesc sa nu te urci in masina lui, daca nu vrei sa-ti pui viata in pericol cu buna stiinta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tie nu iti face nimic, nu ai incalcat nicio lege

| Cosmin86 a răspuns:

Tu esti doar complet IDIOT ca te urci in masina cu cineva fara permis.

Poate e mai bine sa faca accident si sa muriti amandoi, selectia naturala, scapam de prosti.

| xGamerZ212 explică (pentru Cosmin86):

Scap eu de ma ta *** en gura de labaar

| Cosmin86 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Exact, scapi si tu. Toata lumea e multumita fara retardati.

Sa te urci in masina cu cineva fara permis... abia astept sa mai vad o stire cum au murit asemenea oameni (periodic la stirile protv vad asa ceva).

| xGamerZ212 explică (pentru Cosmin86):

Poate o vad pe maica ta la pro tv ca a mai suptt o ***

| Cosmin86 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Injuraturi de copil de 17 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci doar atat, nu. Dar e un risc pe care ti-l asumi.

| addy200 a răspuns:

Tu poți să filmezi cum îl oprește poliția

| xGamerZ212 explică (pentru Muresan_Marius_Ioan_1975):

Nu scrie nimic despre asta decat ce pateste el.Dar eu?

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Daca esti pasager si nu i-ai dat masina proprie sa o conduca, atunci tu nu patesti nimic.