| boykacatalin1 a întrebat:

Salut TPU
Daca vreau sa pun viza pentru America ce trebuie sa fac si ma intereseaza cel mai mult ce trebuie sa spun la interviu ca sa nu fie nici o problema.Ca 100% sa imi pun viza

Răspuns Câştigător
| Perseverance a răspuns:

Doar crede in tinebig grin.

Nimic nu este imposibil, asa ca fi calm si ia nenorocita aia de viza big grin

Bafta.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La interviu raspunzi la ce te intreaba. Si de facut nu trebuie sa faci nimic special decat sa dai actele care ti se cer si sa completezi cererile care le cer

| johnnny123 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic care sa-ti garanteze 100% ca vei primi viza.

Decizia asta o ia cel care te intervieveaza, dar nu depinde numai de ceea ce raspunzi la intrebari.

Conteaza foarte mult si care este situatia ta, cat castigi, ce proprietati ai, daca esti casatorit, daca ai copii, etc.

| boykacatalin1 explică:

Sa mentionez ca am 19 ani si sunt student

| Radu284 a răspuns (pentru boykacatalin1):

Daca esti student e un plus.
Daca ai familie in Romania (ceea ce banuiesc ca ai) e si asta un mic plus.
Ai un job? Ai niste bani pusi deoparte? Ai la cine sa e duci?

| boykacatalin1 explică:

Da merg la un unches de al meu

| Radu284 a răspuns (pentru boykacatalin1):

Atunci zi sa completeze si sa-ti trimita formularul asta: http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-134.pdf

Sorry, am reparat linkul, era de la un document gresit.

| alessia5158 a răspuns (pentru Radu284):

Esti in eroare, copile ---linkul dat nu il ajuta! Respectivul aplicant de viza nu se incadreaza in conditiile imigrarii in baza legaturilor de familie.Iti sugerez ca, atunci cand recomanzi un link, sa citesti si sa intelegi continutul acestuia.

| Radu284 a răspuns (pentru alessia5158):

Sorry, sunt si eu om. Am cautat Affidavit of Support, si ala a fost primul link. Asta e ala bun:
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-134.pdf