| anonim_4396 a întrebat:

De vreo doua zile sunt intr-o situatie naspa. Matusa mea a pierdut un cercel de aur, si da vina pe mine, desi eu nu am fost acasa cand ea "l-a pierdut". Ea ma tot ameninta ca ma duce la poligraf si la politie si nu stiu ce. Ideea e ca nu vreau sa ajung acolo pentru ca m-as certa cu parintii mei. Matusa mea spune ca o sa verifice la toata casele de amanet si nu stiu ce. Daca cercelul pierdut a fost gasit si amanetat este posibila ridicarea lui fara ca cel care l-a amanetat sa fie prezent? Daca se duce la politie ce procedura va urma mai exact politia? Daca nu este posibila ridicarea lui, de ce? Astept raspuns,, chiar am nevoie.

1 răspuns:
| CorneliaC a răspuns:

Eu zic asa, nu stiu daca o sa te ajute, dar daca nu esti vinovat cu nimic, eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji. Dar daca pui aceste intrebari, atunci sigur te simti cu musca pe caciula