| Feitan a întrebat:

e un motiv destul de bun sa merg la politie daca cineva imi tot fura stergatoarele la masina? Tin sa precizez ca din cauza lui mi-am zgariat parbrizul (m-a prins ploaia si m-am trezit fara stergator + ca era cel de pe partea soferulu). Dupa cateva saptamani s-a gandit sa mi-l fure si pe cel din spate.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune plangere penala pentru furt dar nu stiu cat o sa-si dea silinta pentru stergatoare.
Aveai o alta cale ca sa nu-ti fie furate, mai ales a doua oara: nu le lasa pe masina.

| Simpatic a răspuns:

Nu as crede ca e un furt de stergator cat cineva pe care il deranjezi, ori ca loc de parcare ori ca altceva. Daca era sa iti fure ti le lua pe amandoua odata ma gandesc.
Si cine naiba mia fura 1 stergator cand preturile incep de la 7-8 lei bucata (bine si ajung si la peste 150 de lei bucata la cele de calitate), deci parerea mea este ca asta este unul pus pe rau.
In momentul de fata nu stiu daca politia poate face ceva in sensul daca il poate depista.
Eu zic sa mai pui un set de stergatoare ca momeala si sa stai la panda seara happy

| aditimus a răspuns:

Ai dovezi, daca da go for it.

| Feitan explică (pentru aditimus):

Sunt camere de filmat in zona

Răspuns utilizator avertizat
| aditimus a răspuns:

Cea mai buna metoda este daca ai filmari sa pui pe net, politia o sa se autosesizeze si oamenii din zona or sa fie mai vigilenti daca il vad pe faptas.

| kilL3r98 a răspuns:

Mie mi-a disparut masina cu totu esti bine!