| Holier a întrebat:

Este adevarat ca alocatiile vor fi dublate pe 1 august sau vor ramane la suma normala din cauza faptului ca guvernul nu isi permite sa o mareasca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea exista, ce o sa fie practic o sa afli pana atunci.
Ca o parere s-ar putea ca marirea sa nu fie cea din lege (dublare) dar cred ca o sa se mareasca cam cu jumatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca va fino mărire mai mica... Un 10%

| Holier explică (pentru suntserios):

Da, asa am vazut si eu, un 15% probabil dar legea fiind aprobata nu sunt obligati sa o dubleze? Am 17 ani si nu prea inteleg cum functioneaza politica sincer, dar stiu ca daca o lege este aprobata cu o suma exacta trebuie respectata, am vazut ca PSD va pune in practica o motiune de cenzura daca Orban nu respecta legea.