| kikizzz a întrebat:

este careva pe aici care calatoreste des cu trenul? As avea nevoie de putin ajutor

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Politia garii sau echivalentul te poate controla oricand, chiar si daca nu este restrictie de carantinare militarizata.

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce ajutor

| kikizzz explică (pentru Adry05):

Daca poate sa imi spuna careva care circula des cu trenul daca sunt organe care iau la control declaratia si CI

| mgtow a răspuns (pentru kikizzz):

Daca sant in gara te i-a la rost. In garnitura se uita la bilet nasul si isi vede de drum

| kikizzz explică (pentru mgtow):

Asta voiam sa stiu, credeam ca de acum cu coronavirus sunt organe si in tren care te controleaza de declaratie si act de idenitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru kikizzz):

Da pot fi politai/jandarmi dar mai probabil te controleaza in gari decat in tren. Insa Nu se poate stii.
Ps: Conductorii nu au treaba cu declaratia.

| kikizzz explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa ma duc la ziua matusii mele de nastere si ea sta la tara la Bradesti, si eu la Craiova, sunt vreo 20km, acum sper sa nu fie politie/jandarmi in tren ca altfel va trebui sa inventez un motiv

| Ineys a răspuns (pentru kikizzz):

E cumva o urgenta? Eu zic sa stai linistit acasa ca o sa-i fie ziua si la anul'. Uite asa nu se respecta legea si din rau dam in mai rau.

| suntserios a răspuns (pentru kikizzz):

O sa ne facem bine in 2030 cu specimene ca tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru kikizzz):

Bifezi ca mergi la ingrijirea de persoane in varsta.

| danbnz a răspuns:

Zi problema, cineva s-o gasi sa te ajute.

| kikizzz explică (pentru danbnz):

Sunt politisti/jandarmi in tren care te controleaza de declaratie si CI?

| Eugen80 a răspuns:

Alta data sa scrii toata problema si detaliile in enunt, daca vrei sa fii ajutat.
Daca nu iesi din tara si nu esti in zone de carantina fortata de genul Suceava (unde este blocat tot orasul), scapi cu o declaratie.
Recomand: scrii o declaratie, scrii de unde placi si unde mergi, ia si niste medicamente mai ciudate la tine si scrie ca i le duci "de urgenta" matusii si neaparat sa ai buletinul la tine.

| kikizzz explică (pentru Eugen80):

Multumesc pentru raspuns