| Laval_Cezar_1998 a întrebat:

Eu si 2 prieteni ne-am gandit sa ne facem o "afacere" de vara si sa le facem cumparaturi oamenilor de la diferite magazine sau mc/kfc etc si sa le aducem acasa doar ca adaugam si valoarea transportului. Politia ne poate face ceva sau este ilegal? Mentionez ca asuntem minori si nu avem planuri sa facem cine stie ce avere doar niste bani de buzunar pe moment

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu este o activitate extinsa si este doar temporara atunci puteti face aceasta, politia nu are de ce sa intervina.

| Adry05 a răspuns:

Da de ce nu vă băgați la glovo sau ceva de genu? n-aveți în oraș? Iar vorbind de poliție, cum vă poate prinde? laughing vă vede cu cumpărăturile și de unde să știe că nu sunt pentru voi?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Merge numai cu cunoscutii.
Strainii n-ar avea de ce sa aiba incredere in straini neautorizati.

Iar cunoscutii va pot da bani si daca faceti mai multe servicii.

| Deniz23 a răspuns:

Nu are ce sa ca facă poliția pentru ca practic ajutați oamenii doar sa fiți corecți cu banii etc. ca da nu depună cineva plângere. Nu știu exact la ce vârsta te referi ca minor dar ca sfat ar fi bine ca măcar unul dintre voi sa aibă cel puțin 16 ani ca sa aibă lumea încredere. Succes