| Bucuresti_Steaua_1997 a întrebat:

In vacanta, sa ne distram si noi, am zis sa luam numarul de telefon al unui profesor de-al meu si sa-l sunam cu ascuns.
L-am sunat dupa trei telefoane, in mai multe seri diferite.
De fiecare data cu numar ascuns... Eu nu am vorbit niciodata cu el, doar un prieten. Problema e ca a sunat si de pe telefonul meu.
Acel prieten l-a injurat, facea glume pe seama lui, etc...
Si profesorul a zis acum cand a inceput scoala ca l-a inregistrat, a fost la politie si nu stiu unde... si i-au zis ca e mai greu de aflat numarul, dar i-a promis cineva ca il ajuta si o sa-l gaseasca.
Problema e ca nu vreau sa-mi afle numarul... 1. N-am nevoie de probleme cu politia... si 2. Risc sa fiu exmatriculat.
Repet, eu nu am vorbit cu el, nu l-am amenintat sau injurat, nimic... dar de pe telefonul meu l-am sunat de cateva ori.
E posibil sa gaseasca numarul? Si daca-l gasesc, risc sa patesc ceva?
Din cate povesti am auzit cu cei care cautau pe cei care-i suna cu numar ascuns, n-am auzit de cineva sa fi aflat cine-i suna, dar unii spun ca politia te poate ajuta.
Va rog sa-mi raspundeti cat mai repede, dau fundita pentru cel mai complex raspuns.

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut ce sa mai intamplat pana la urma?

| AtateaConditii a răspuns:

Da,politia poate gasi numarul. Normal ca e vina ta ai fost complice si ai vrut cu buna stiinta sa faci misto de el. Schimba-ti numarul.

| Sociopat a răspuns:

Tot meriti pedepsit.Mucosi ordinari ce sunteti.

| Ibrahimovic a răspuns:

Da, politia poate afla numarul de pe care s-a sunat.
Daca nu ai cum demonstra ca nu ai vorbit tu, eu spun sa-ti schimbi numarul, atlfel te-ai ars. laughing
Asta daca intr-adevar merge la politie, altfel n-are cum sa-l afle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat :schimba-ti urgent numarul si LASA-TE de prostii pe viitor!

| Me01 a răspuns:

Buna
Poliția poate localiza de unde a fost făcut acel apel( din ce loc) dar daca tu nu ai vorbit la telefon poti spune ca nu tu ai sunat. daca profesoara se tine sa afle neaparat acest lucru se poate cu ajutorul poliție, poti spune ca nu ai știut pe cine vrea sa sune prietenul tau si după ce a vorbit ți-a spus.
Vezi si tu ce mai zice profesoara zilele astea

| Bucuresti_Steaua_1997 explică:

Dar e posibil sa nu se fi dus la politie... Asta cu sunatu' e de vreo o luna jumatate... de cel putin 2 saptamani nu l-am mai sunat. Daca era sa se fi dus, cred ca pana acum ar fi aflat numarul.

| Afãrinツ a răspuns (pentru Bucuresti_Steaua_1997):

Nu cred. Este o treaba destul de elaborata si se face in mai mult de o luna.
+ ca suntem in Romania... Deci nu chiar toata lumea se implica asa cum ar trebui.