| Costel_Rarinca_2000 a întrebat:

m-ar bate gandul sa iau un iphone xs de la Orange si sa il dau disparut.
Mai merg treburile astea laughing?
Iti fac ceva daca il dai disparut si nu mai platesti rata? Am banii sa platesc deschiderea. Vreo 200e cred.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da. laughing
iPhone-ul se poate localiza usor oriunde in lume, iar daca este gasit la tine, te leaga pentru furt. tongue
Ratele restante si abonamentul contractat le vei plati la Orange in contiuare, vor fi retinute din banii primiti dupa munca in penitenciar big grin

| sierra1 a răspuns:

Eventual dacă te dai pe TINE dispărut s-ar putea să-ți meargă (o vreme - dar nu prea mult)

| mihai69 a răspuns:

Poți să-l dai cum vrei - plătești la fel. Și ratele, și abonamentul.

| johnnny123 a răspuns:

Tu ești ca un copil de 3 ani care încearcă sa-și mintă părinții că nu a mâncat cicolata deși este plin pe față de ciocolată.

Chiar îți imaginezi că ditamai compania Orange (cu ditamai departamentul juridic a cărui sarcină este să elaboreze aceste contracte) nu a luat în calcul că unii oameni vor încerca să nu-și mai plătească ratele prin diferite tertipuri?

Dacă nu-ți mai plătești rata vei fi imediat contactat de departamentul de collection de la Orange, apoi de recuperatori si apoi vei fi dat în judecată, proces pe care-l vei pierde 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să fii foarte deștept să te gândești la așa ceva

| Razvan1lol a răspuns:

Vai de viata mea omule. Vrei sa te lauzi dupa ca ai telefon misto dar tu l-ai furat. Ca asta este, furt.
Mai si intrebi. sunt socata cat de intelegineti sunt unii. munceste du-te pe pustia neagra sa nu zic altceva. Vrei ceva du-te la boala si munceste. 2000 presupun ca vine anul tau, deci ai 18 ani. Si tu gandesti asa. Imi vine sa rad.

| aSH a răspuns:

Iphone xs e cam greu ca poate fi urmarit mai bine te bagi pe Samsung si iti faci o asigurare buna si la 3 4 luni il dai disparut laughing