| VasileAmadon a întrebat:

Mi s-a folosit CNP la executarea unuei plăți, alei alte persoane.
La ce instituție pot depune plângere?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă executarea unei plăți?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil a fost o greseala, atita vreme cit cineva a platit niste bani din buzunarul propriu... nu cred ca vin altii sa iti plateasca darile tale.

| VasileAmadon explică (pentru sadrian46):

Adică avea datorii, acea persoană la bancă în executare, si a folosit datele mele, CNP meu, si mi-a venit sa plătesc sute de milioane
Unde pot depunde plângere?
Si s-a judecat pe CNP meu, la judecător

| VasileAmadon explică (pentru sadrian46):

Aceea persoană are pe cineva, care lucreaza la finanțe, având acces la datele oamenilor și mi-a folosit CNP

| VasileAmadon explică (pentru GabiDumitrescu):

Mi-a venit sa plătesc sute de milioane mie, unde pot depune plângere?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileAmadon):

La politie, desigur.

| VasileAmadon explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc, voi pleca zilele astea, ca acum sunt in Anglia si m-a sunat angajatorul, nu-mi vine sa cred câte măgarii se fac in țară.

| oz_1736 a răspuns:

Incearca sa aduci contractul de munca, sa poti dovedi ca erai in timpul serviciului cand s-a intamplat fapta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru VasileAmadon):

La poliție.
Dar este complicat, căci un judecător a decis asta. și există o hotărâre judecătorească împotriva ta.
1. Denunț. plângere înregistrată la poliție, dar să menționezi și decizia ta de imputare venită de la judecătorie. Acesta va fi caz penal împotriva lui.
2. La un avocat, proces care să anuleze acea hotărâre judecătorească de imputare a ta. Este o chestie complicată ai nevoie de un avocat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru VasileAmadon):

Nu are importanță cine. Când faci plângerea la poliție, poți să menționezi asta.