| FuturePlayerFootball a întrebat:

Salut TPU! Mi s-a suspendat permisul. Pe dovada scrie ca am avut drept de circulatie incepand cu data de 12.10. 2021 pana la data de 27.10. 2021. Practic eu am numarat 15 zile de conducere incepand cu ziua de 12 si a rezultat ca am avut dreptul de a conduce inclusiv pe data 26, deci de pe 27 in colo am permisul suspendat. Este asa sau ma insel?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu permisul ci dreptul de a conduce ti-a fost suspendat.
Dovada cu drept de conducere a fost valabila pana in 27.10 inclusiv, deci, daca n-ai predat-o inainte de expirare, perioada de suspendare a dreptului de a conduce a inceput pe data de 28.10.

| FuturePlayerFootball explică (pentru Ioandelasal):

Pai spune ca 15 zile am dovada și dacă calculezi de pe 12 pana pe 27 vin 16 zile cu data de 27

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru FuturePlayerFootball):

Pai da... fara data de 27, că pe 27 ești Suspendat, pe Românește.