| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Oare pentru a intra din Romania (care e roșie) într-o țară verde sau galbena pentru 24 de ore in tranzit care sunt condițiile? E necesara dovada rămânerii doar pentru 24 de ore?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla ce-ai intrebat cauta pe internet conditiile de calatorie in tara unde vrei sa mergi, regulile pot fi diferite de la tara la tara.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de tara unde vrei sa intrii, unii cer testul pcr in ultimile 24 de ore, altii cer carantina 14 zile, altii cer vaccinarea.

Informatii complete pentru diferite tari, gasesti pe site-ul Ministerului Afaceriloe Externe:

https://www.mae.ro/node/1422