| Catalin_Lacatus_1999 a întrebat:

poate sa-mi spuna cineva daca a intrat in vigoare legea cu 10 clase pentru permis? MULTUMESC.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca nu a intrat in vigoare dar nici macar nu a fost adoptata o asemenea lege, sunt doar informatii false.
Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

| baru a răspuns:

Nu, dar urmeaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea lege!
Atata vreme cat ai 18 ani impliniti, stii sa citesti si sa scrii, inveti legislatia Rutiera, faci scoala de soferi si te prezinti la examenul auto.

| Eteda a răspuns:

Nu a intrat