| skrtelmrs a întrebat:

Stie careva daca exista tren cu ruta DIRECTA Slatina-Constanta? si pretul intregului drum va roghappy
P.S. daca nu exista atunci un se schimba trenurile

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te duci la mare atunci abia dupa 28 iunie va circula un tren sezonier de la Sibiu(Ramnicu Valcea-Piatra Olt-Slatina-Pitesti-Bucuresti) la Mangalia(adica si prin Constanta). E vorba de RE 2801. In jurul orei 23:00. Asta ar fi tren direct si chiar ieftin!

Daca vrei doar sa ajungi la Constanta sau poate vrei la mare, dar pana in 28 iunie, atunci ai vreo 4 trenuri zilnic care merg pana la Bucuresti. Sunt trenuri tip Sageata Albastra si e mai scump ca la trenul sezonier mentionat anterior. Din Bucuresti iei alt tren pentru Constanta.
De exemplu poti lua IR 1890 de la ora 5:53 din Slatina pentru Bucuresti. Ajungi pe la 9:00. Dupa aceea mai astepti pana la 10:15 pentru IR 1681.
E de dimineata dar astepti mai putin pentru legatura. Daca pleci mai tarziu astepti si mai mult in Bucuresti.

Consulta si tu mersul trenurilor pe www.infofer.ro

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai tren direct --- schimbi la Bucuresti. Intra pe site-ul(gasesti si preturi bilete):http://www.mersultrenurilor.ro/

| sebipopescu1 a răspuns:

Exista unul, dar scrie ca nu circula. dar poti schimba in gara de nord in Bucuresti