| And_Andreas_2000 a întrebat:

stie cineva cate clase sunt necesare pentru a face scoala auto? happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea nu prevede un minim de clasa, trebuie doar sa stii sa scrii si sa citesti

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu conteaza cate clase ai la scoala de soferi laughing

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Sa stii sa citesti si sa scrii, iar restul il afli in acest link
http://www.autostonny.ro/html_auto/Acte_necesare.html
Mult succes:)

| Fatamuntilor a răspuns:

Varsta e un criteriu, nu studiile.E de ajuns sa stii sa scrii sa citesti.

| AdyColt a răspuns:

Cel puţin opt clase

| nikname a răspuns:

In Romania trebuie s-a sti s-a scrii si s-a citesti!

| Neo12 a răspuns (pentru nikname):

Tu nu ştii asta, din păcate.
Mai bine învaţă să scrii.

| LikeeChocolate a răspuns:

Trebuie sa ai minim 8 clase si minim 17 ani si 9 luni. Daca ai asa succeshappy

| suntserios a răspuns (pentru LikeeChocolate):

Unde scrie ca trebuie sa ai minim 8 clase?

| LikeeChocolate a răspuns (pentru suntserios):

Http://www.drivingauto.ro/conditii_de_inscriere.php
Uite aici scrie foarte clar daca nu stii nu te mai baga in discutii.

| suntserios a răspuns (pentru LikeeChocolate):

Lasa site ul necunoscut al unei scoli de soferi, mie zi mi articolul din legislatie...

| suntserios a răspuns (pentru LikeeChocolate):

Inca nu ai gasit paragraful din legislatie care reglementeaza treaba? hai ca sunt curios unde este reglementata treaba cu 8 clase.