| BaNip a întrebat:

stie cineva daca a aparut in Monitorul Oficial legea prin care a fost eliminat timbrul de mediu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca a aparut. Timbrul de mediu a fost abrogat prin art.XII al legii nr.1/2017, publicata in M.Of. nr.15/2017 si va intra in vigoare cu 1 februarie 2017, citez:
"ART. XII
  Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 119 din 4 martie 2013, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 37/2014, cu modificările şi completările ulterioare, se abrogă.

| BaNip explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos

1 răspuns: