| Coditza19965 a întrebat:

Sunt in Italia de 4 luni si vreau sa'mi fac buletin italian (am 17 ani) ca minor ce acte imi trebuie ca sa'mi fac buletin italiaN? Tatal meu are nevoie de carte de munca ca sa'mi faca buletinul? Multumesc, Fundaa big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca sunt prea multi pe acest site care sa stie asa ceva. Cati crezi ca si-au facut buletinul in Italia. Fiind in Italia poti sa mergi la ei si sa intrebi unde se fac acolo (la carabinieri, la primarie, etc) Eventual daca esti aproape de un consulat romanesc sau ambasada.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Primesti buletin italian dupa ce ai cetatenia italiana. Acuma depinde ce intelegi prin "buletin".