| ovidius21 a întrebat:

Sunteti multumiti de decizia USL-ului de a majora taxele si a se alia cu UDMR-ul dupa ce Ponta promitea ca nu va face niciunul dintre aceste lucruri?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

În naivitatea mea chiar îmi doream un partid cu proporţie majoritară în parlament care să nu mai fie nevoit să apeleze la UDMR pentru a putea guverna. Se vede că m-am înşelat şi că acea majoritate înseamnă probabil pentru USL 99 %.
Spre aducere aminte : " Ponta calmeaza spiritele: " Nu se schimba nicio taxa si niciun impozit "
" In opinia lui Ponta, informatiile aparute in mass-media referitoare la majorari de taxe si impozite sunt, de fapt, informatii date de oameni din ministere, care sunt "inca credinciosi vechii Puteri si baga strambe". "
Asta înainte de alegeri. După : Guvernul nu va acorda bugetarilor nici anul viitor tichete de masă, tichete-cadou sau de vacanţă, va sista în continuare plata unor indemnizaţii lunare reparatorii pentru o categorie de revoluţionari, va limita gratuităţile la transportul feroviar şi va păstra îngheţate angajările în sistemul public.
Cât despre impozite şi taxe dansul abia urmează... Cele 16% sunt doar începutul.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa fii multumit cu majorarea taxelor, ar insemna sa nu fii intreg la minte.
Nu ma mai mira nimic din partea politicienilor, una zic si alta fac. Parafrazand o celebra satira pot zice: Minciuna sta cu politicienii la masa!

| KodrutZ a răspuns:

Da, sint foarte multumit. Sper ca in curind impozitul pe apartament sa fie de minim 3% din valoarea lui de piata, astfel sa ajunga toti dobitocii care au votat cu USL in strada, ca niste javre vagaboande ce sint. Alianta cu UDMR-ul? Niste femei usoare aliate cu altele asemeni lor, nimic nou sub soare.
P.S. Sper ca peste trei ani sa o ducem de 4 ori mai rau ca pina acum. Eu oricum nu o sa mor de foame, insa o sa creasca inima in mine cind o sa ii vad tirindu-se ca niste animale pe toti idiotii care au votat cu dosul in duminica asta ce a trecut.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă spunea aşa ceva în campanie electorală, nu mai luau nici25% din voturi. Mincinoşi ordinari.

| M25M a răspuns:

Normal ca nu este nimeni multumit din cei care au de scos bani din buzunar. Ei si-au atins scopul, nu ii mai intereseaza restul, exact cum a facut Basescu de atatea ori si idiotii astia la fel au facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că-s mulţumit. Poate realizează toţi românii acum şi pentru totdeauna că toate partidele sunt o apă şi un pământ.