| Andri123 a întrebat:

Tocmai am absolvit clasa a 12 a si m-am înscris în armata. Probele sportive, psihologice le-am luat si anul asta se intra pe dosar si la maiștri militari cu media mea am sanse sa intru pe cele 120 de locuri unde m-am înscris. Mai am de facut doar fișa medicală și sunt admis. M-am lungit prea mult de la subiect, imi pot depune șomajul? Abia prin octombrie daca e incep.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aaa... pe scurt nu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Catrice):

De ce nu?

| Catrice a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Se presupune ca nu muncești, nu ca urmezi cursuri.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Inca nu esti admis, deci cred ca da.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu te-ai inscris la Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pana pe data de 28 iulie, nu mai beneficiezi de somaj. Daca te-ai inscris, beneficiezi pana la inceperea cursurilor.