| VelicuDanAlexandru a întrebat:

Uliţa este considerată drum public?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pe acolo circula si masini atunci si ulita este drum public, conform art.6 din OUG 195/2002, rep. in 2005, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"14. drum public - orice cale de comunicaţie terestra, cu excepţia căilor ferate, special amenajată pentru traficul pietonal sau rutier, deschisă circulaţiei publice; drumurile care sunt închise circulaţiei publice sunt semnalizate la intrare cu inscripţii vizibile;"

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, bănuiesc că pe acolo circulă şi MAŞINI, nu e doar o simplă "cărare" happy

Deci, DA, este considerată "drum public"!

Toate cele bune!

| Vi003 a răspuns:

Este, chiar daca Primaria a uitat s-o asfalteze.