| Robertzu a întrebat:

Un prieten de al meu a intrat intr-o scoala abandonata, care nu mai functioneaza si a facut un challenge ca poate dormi acolo. A doua zi vecinii de langa scoala l-au vazut ca a intrat acolo si l-au denuntat la politie. Va rog frumos sa imi spuneti ce poate primi deoarece este foarte speriat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a facut altceva decat a intrat nu va pati nimic. Doar daca a facut sistrugeri poate fi acuzat de infractiune.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca scoala nu era incuiata si abandonata, nimic!

| Robertzu explică (pentru Salontanul):

Scoala era incuiata, dar era un geam semi deschis si a intrat pe acolo, baiatul nu este minor are 20 de ani.

| Salontanul a răspuns (pentru Robertzu):

Pot sa-l acuze de intrare prin efractie dar nu vad de ce ar face atata scandal!

| hellen18 a răspuns:

Bună. Dacă este copil nu are ce sa i facă. Cel mult sa le dea o amendă părinților.

| gigimondialuuuu a răspuns:

Nu pateste nimic, nu a facut nimic grav