| Cristian_Mădălina_2001 a întrebat:

unde gasesc legislatia rutiera online pentru categoriile c+e

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o legislatie rutiera separata pentru categoria CE (nu exita categoria E).
Legislatia rutiera actualizata la zi o gasesti pe site-ul oficial al Directiei de permise., drpciv.ro. Trebuie sa inveti, in special, OUG 195/2002 (Codul rutier) si Regulamentul dem aplicare aprobat prin HG nr. 1391/2006. De asemenea este bine sa citesti si Ordinul MAI nr.268/2010.