| N0H4CK a întrebat:

Va rog ajutati-ma urgent cu un raspuns. Am facut un accident cu un alt sofer. Nu am ajuns la un numitor comun, fiecare avand varianta sa. El s-a dus la politie sa depuna declaratie. M-a sunat sa vin sa depun si eu dar nu am putut ajunge la timp. Cele 24 de ore au trecut deja. Mai departe ce se va intampla? Imi ia permisul pe 2 luni, amenda? Si pe celalalt sofer cine o sa-l despagubeasca?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, iti va lua permisul.
Asigurarea ta il va despagubi daca politia a tras concluzia ca tu esti vinovat. Si aceeasi intrebare care o pun zilnic cand citesc intrebari de genul... Cum spanac va luati permisul cand nu cunoașteți legislația

| N0H4CK explică (pentru suntserios):

Salut. Ms de confirmare, pentru ca nu eram 100% sigur de asta. Ce tine de sanctiuni si contraventii, intr-adevar, mi-au fost urate si le-am uitat imediat.