| StefiHill a întrebat:

vara asta trebuie sa vin in Romania sa imi reinnoiesc buletinul si am vrut sa intreb daca granitele din Romania sunt deschide.
Si mai am inca o intrebare: Daca vin in Romania din o tara cu foarte putine cazuri de covid19 tot sunt obligat sa stau 2 saptamani in carantina la domiciliu

Răspuns Câştigător
| ionutx02 a răspuns:

Granitele sunt deschise, daca vii de oriunde, vei sta in carantina doua saptamani (14 zile).

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

In iulie s-ar putea sa nu mai fie "la moda" carantina. Asta depinde de evolutia virusului cu coroana.

| Silwian a răspuns:

Vara asta? Cand mai exact? Posibil ca din iulie sa se mai ridice din restrictii ....depinde cum va evalua virusul!