| 44mon a întrebat:

Salut TPU! Vreau să fac un GIVEAWAY de iarnă pentru pagina mea de Facebook. Ideea e că aș vrea ca surpriza să conțină articole și accesorii pentru fumat, rulat, de ex: foițe și filtre de toate felurile, scrumieră, grinder, etc. E legal să trimit astfel de produse și unor persoane minore? Și dacă nu, cum aș putea să mă asigur că nu trimit unei persoane minore? Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Alexia1208 a răspuns:

Bună! Nu este legal sa trimiți unei persoane minore. Nu știu dacă Facebook are limita de vârstă la postări (știu ca Instagram are) dar poți încerca in setări. Nu ai voie sa le ceri buletinul dar te orientezi și tu după față. Dacă ti se pare ca e minor roagă-l sa îți arate pe videocall măcar primele cifre din CNP (adică data nașterii) Altceva nu știu ce as putea sa spun.