| ioan452 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa îmi cumpăr ceva in rate de la Altex, am citit și am văzut ca trebuie sa am minim 3 luni de munca, eu am 3 luni de munca dar o săptămâna am fost in șomaj tehnic. Credeți ca ar fi o problema, sau o sa-mi acorde împrumutul? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, se va lua in considerare intreaga perioada de la angajare si pana la incheierea contractului de rate, avand in vedere ca si in perioada de somaj tehnic ai fost platit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ioandelasal ti-a raspuns bine. Atentie! Nu lua rate cu Credex sau altceva. Incearca sa faci un card de cumparaturi de la Raiffeisen, ING, BT, BRD. Ai sansa sa cumperi in rate fara dobanda. Te mai uiti si la Flanco, Cel, eviMag, Media Galaxi, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Unknow1115 a răspuns:

Da,deoarece o săptămână nu e problemă